• 0

Ką verta žinoti apie spyruokles

Spyruoklių tipai

Yra keletas spyruoklių tipų kai kalba eina apie ‘coilover’ tipo amortizatorius. Pagrindiniai būtų šie: cilindro formos spyruoklės, per vidurį platėjančios, v-formos spyruoklės.

Cilindro formos spyruoklės

Cilindro formos spyruoklės yra labiausia paplitęs spyruoklių tipas naudojamas „coilover“ tipo amortizatoriuose. Kalbant apie cilindro formos spyruokles svarbiausi parametrai yra vidinis spyruoklės diametras, laisvasis ilgis ir standumas. Laisvasis spyruoklės ilgis, tai ne sumontuotos spyruoklės ilgis dažniausia matuojamas milimetrais ir žymimas ant spyruoklės. Spyruoklės standumas tai matas, kuris parodo kokio dydžio jėgos reikia suspausti spyruoklę 1 milimetrą. Standumas gali būti matuojamas N/mm arba kg/mm (10N/mm apytiksliai lygu 1kg/mm). Kuo didesnis šis skaičius tuo standesnė spyruoklė.

Tarkim BC Racing spyruoklių žymėjimas 62.180.008 atskleidžia tokius duomenis: 62mm vidinis diametras / 180mm laisvasis ilgis / 8kg/mm standumas.

cilindro formos spyruokle

Per vidurį platėjančios formos spyruoklės

Šio tipo spyruoklės naudojamos tada kai spyruoklei reikalingas laisvasis ilgis yra ribotas. Dažniausia per vidurį platėjančios formos spyruoklės turi mažesnius vidinius diametrus galuose, o per vidurį išplatėja. Tokia forma leidžia turėti trumpesni laisvąjį spyruoklės ilgi, nes spaudžiant spyruoklę vijos nesusiremia viena į kita taip greitai, kaip tai atsitiktu cilindrinėse spyruoklėse. Dažniausia tokio tipo spyruoklės naudojamos nepriklausomo tipo galinėse pakabose.

per viduri platejancios spyruokles

 

V-formos spyruoklės

Šio tipo spyruoklės dažniausia naudojamos tada kai coilover tipo amortizatoriai montuojami su standartiniais automobilių gamintoju viršutiniais amortizatorių tvirtinimais. Šių spyruoklių vienas galas yra pritaikytas „coilover“ amortizatorių reguliuojamo aukščio lėkštutėms, o kita  galas išplatėja į standartinį automobilio amortizatoriaus tvirtinimą. Privalumas šiuo atveju yra tas, kad galima išlaikyti standartiniu tvirtinimų teikiamą komfortą, tačiau trūkumas yra tas, kad tokio tipo spyruoklių ilgiai ir standumai dažniausia būna riboto pasirinkimo.

v formos spyruokles

Paskutiniai blogo įrašai

Kategorijos

Tag žymės